TIEDOTE 24.11.2018
Vapaa julkaistavaksi heti

Tampereen vihreät valitsi toisen puheenjohtajan ja hallituksen vuodelle 2019

Tampereen vihreiden syyskokous valitsi lauantaina 24.11.2018 kunnallisjärjestön toiseksi puheenjohtajaksi Mira Isomäen. Isomäki valittiin vuosi sitten syyskokouksessa yhdistyksen hallitukseen, mutta seuraavat kaksi vuotta hän toimii yhdistyksen toisena puheenjohtajana.

Isomäki kiittää tukijoita ja muistuttaa, että vihreän toiminnan tulee olla avointa. ”Vahvuutemme on se, että kuka tahansa voi tuntea olevansa tervetullut joukkoomme. Haluan rohkaista ihmisiä mukaan moninaiseen ja osaavaan joukkoomme!

Tampereen vihreiden uuteen hallitukseen valittiin puheenjohtajan lisäksi viisi varsinaista hallituksen jäsentä ja neljä varajäsentä. Varsinaisiksi jäseniksi valittiin vuosille 2019-2020 Juha Joki, Kaisu Keisala-Kaseja, Antti Suonio ja Helena Tolkki. Yhdeksi vuodeksi valittiin Milla Lehti. Varalle valittiin Johanna Hämäläinen, Matti Kortteus, Anne-Maria Yritys ja Jouni Kaipainen.

dav

Tampereen vihreiden hallitus vuonna 2019:

Puheenjohtajat Mira Isomäki ja Tuomo Pekkanen

Varsinaiset jäsenet:
Juha Joki
Taru Kaario
Kaisu Keisala-Kaseja
Milla Lehti
Anne Sinkkonen
Antti Suonio
Helena Tolkki
Jaakko Vuorio

Varalla (sisääntulojärjestyksessä):
Johanna Hämäläinen
Matti Kortteus
Anne-Maria Yritys
Jouni Kaipainen

 

Lisätietoja:
Olga Haapa-aho, 050 3030 437
Tuomo Pekkanen, 050 4009 509