Tampereen kaupungin yhtiöt

Tampere-talo Oy:n hallitus

  • Juhana Suoniemi (juhana.suoniemi(a)gmail.com)

Tredu-Kiinteistöt Oy:n hallitus

  • Veikko Pajunen (veikko.johannespajunen(a)gmail.com)

Pirkan Opiskelija-asunnot Oy:n hallitus

  • Alisa Sankala (alisa.sankala(a)outlook.com)

Tampereen Vuokra-asunnot Oy:n hallitus

  • Marko Ulvila (marko.ulvila(a)iki.fi)

Vilusen Rinne Oy:n hallitus

  • Katja Nisumaa-Saarela (katja.nisumaasaarela(a)gmail.com)

Finnpark Oy:n hallitus

  • Markus Klöf (markus.vihreat@gmail.com)

Tampereen Särkänniemi Oy:n hallitus

  • Olli-Poika Parviainen (puheenjohtaja) (olli-poika.parviainen(a)eduskunta.fi)
  • Perttu Pesä (perttu.pesa(a)tampere.fi)

Tampereen Sähkölaitos Oy:n hallitus

  • Oras Tynkkynen (oras(a)iki.fi)

Tampereen Työvalmennussäätiö Syken hallitus

  • Jouko Paukkeri (jouko.paukkeri(a)hotmail.com)

Tampereen Sarka Oy:n hallitus

  • Katri Pihlaja (katri.pihlaja(a)windowslive.com)

Tampereen Palvelukiinteistöt Oy:n hallitus

  • Jouni Kaipainen (jouni.kaipainen(a)tampere.fi)

Tullinkulman Työterveys Oy/Pirte

  • Laura Jokinen (laura.jokinen(a)gmail.com)

Ekokumppanit Oy:n hallitus

  • Miisa Karjalainen (miisa.karjalainen(a)gmail.com)

Pirkanmaan Jätehuolto Oy:n hallitus

  • Henri Backman (puheenjohtaja) (henri.backman(a)tampere.fi)

Tampereen Ammattikorkeakoulu Oy:n hallitus

  • Merve Caglayan (merve.caglayan(a)vihreatnuoret.fi)

Tampereen Messu- ja Urheilukeskus Oy:n hallitus

  • Virpi Valtonen (virpi.valtonen(a)gmail.com)

Oy Runoilijan tien hallitus

  • Anssi Vaittinen (anssi.vaittinen(a)kolumbus.fi)

Pispalan Sottiisin päätoimikunta

  • Juhana Suoniemi (juhana.suoniemi(a)gmail.com)

Tampereen kaupungin liikelaitosten johtokunnat

Sara Hildenin johtokunta (pj. vihreät)

  • Tuila Jaatinen (tuila.jaatinen(a)gmail.com)
  • vara: Anne Sinkkonen (anne.p.sinkkonen(a)gmail.com)

Tampereen Infra

  • Tuomo Pekkanen (tuomo.pekkanen(a)vihreat.fi)
  • vara: Taru Kaario (taru.hollanti(a)gmail.com)
  • Anne Sinkkonen (anne.p.sinkkonen(a)gmail.com)
  • vara: Sami Pesonen (sami.pesonen(a)iki.fi)

Tampereen Kaupunkiliikenne Liikelaitos

  • Sami Kallio (sami.kallio(a)iki.fi)
  • vara: Petteri Hiltunen (petterihiltunen(a)live.com
  • Katri Pihlaja (katri.pihlaja(a)windowslive.com)
  • vara: Anna Moilanen (annaleena(a)gmail.com)

Tampereen Vesi

  • Hannes Tuohiniitty (hannestuohiniitty(a)gmail.com)
  • vara: Tiina Jarvanne (tiina.jarvanne(a)gmail.com)
  • Taru Hollanti (taru.hollanti(a)gmail.com)
  • vara: Sami Pesonen (sami.pesonen(a)iki.fi)

PSHP:n valtuusto

  • Väinö Friman (vaino.friman(a)gmail.com
  • vara: Laura Jokinen (laura.jokinen(a)gmail.com)

Tampereen Voimia

  • Henri Backman (henri.backman(a)tampere.fi)
  • vara: Jouni Kaipainen (jouni.kaipainen(a)tampere.fi)
  • Anna Moilanen (annaleena(a)gmail.com)
  • vara: Janna Maula (janna.maula(a)fingin.fi)

Kaupungin neuvottelu- ja toimikunnat

Kadunnimitoimikunta

  • Salla Heikkinen

Luovan kirjallisen työn palkitsemistoimikunta

  • Noora Hinkkanen

Tampereen lahjoitus- ja tukirahaston toimikunta

  • Maarit Takala

Teknisen luovuuden palkitsemistoimikunta

  • Tommi Jokinen

Tiederahaston toimikunta

  • Pertti Järvinen

Pelastustoimen neuvottelukunta

  • Hannele Piitulainen (vara: Nina Silius-Haouari)

Sisä-Suomen poliisilasian neuvottelukunta

  • Nina Silius-Haouari (vara: Emmanuel Eneh)

Muut kaupungin luottamustehtävät

Pirkanmaan käräjäoikeuden lautamiehet

  • Nina Silius-Haouari
  • Henri Backman
  • Petri Siuro
  • Emmanuel Eneh
  • Salla Heikkinen
  • Aimo Hyvärinen

Kiinteistötoimitusten uskotut miehet

  • Sonja Harmaala

Pirkanmaan Osuuskaupan hallintoneuvosto

  • Jaatinen Tuila: tuila.jaatinen(a)vihreat.fi

Pirkanmaan Osuuskaupan Edustajisto

  • Huikuri Sanna: sanna.huikuri(a)vihreat.fi
  • Emmi Nuorgam: emmi.nuorgam(a)gmail.com
  • Kajan Maija: maija.kajan(a)tampere.fi