Kaupungin johtokunnat:

Avopalvelujen johtokunta
Varsinainen jäsen: Iida Kalmanlehto, iikalmanlehto(a)googlemail.com
Varajäsen: Emmanuel Eneh, eneh.emmanuel.i(a)student.uta.fi

Kotihoidon ja asumispalvelujen johtokunta
Puheenjohtaja Jouko Paukkeri, jouko.paukkeri(a)hotmail.com, p. 040 417 6511
Varajäsen: Hanna Leskinen, hanna.leskinen(a)gmail.com

Sairaala ja kuntoutuspalvelujen johtokunta
Varsinainen jäsen: Janne Mikkonen, janne.mikkonen(a)iki.fi
Varajäsen: Heidi Sissala, heidi.sissala(a)hotmail.com

Päivähoidon ja perusopetuksen johtokunta
Varajäsen: Tuomo Pekkanen, tuomo.pekkanen(a)gmail.com

Toisen asteen koulutuksen johtokunta
Varsinainen jäsen: Päivi Sinkkonen: paivi.sinkkonen(a)vihreat.fi
Varajäsen: Janne Kaakinen, janne.kaakinen(a)gmail.com

Kulttuuri- ja vapaa-aikapalvelujen johtokunta
Varajäsen: Tuila Jaatinen, tuila.jaatinen(a)gmail.com

Sara Hildenin taidemuseon johtokunta
Varapuheenjohtaja Jussi Kareinen, jussi.kareinen(a)hotmail.com
Varajäsen: Maire Martikainen, mairemartikainen(a)tamperelainen.org

Tampereen Kaupunkiliikenne Liikelaitoksen johtokunta
Varapuheenjohtaja: Sami Kallio, sami.kallio(a)iki.fi
Varajäsen: Karo Tammisto, karo.tammisto(a)vihreat.fi

Tullinkulman Työterveys Liikelaitoksen johtokunta
Varsinainen jäsen: Juha Pääskylä, juhapaaskyla(a)gmail.com
Varajäsen: Tuila Jaatinen, tuila.jaatinen(a)gmail.com

Tampereen Infratuotanto Liikelaitoksen johtokunta
Varsinainen jäsen: Katja Nisumaa-Saarela, katja.nisumaa-saarela(a)iki.fi
Varajäsen: Sami Pesonen, sami.pesonen(a)iki.fi

Tampereen Logistiikka Liikelaitoksen johtokunta
Varsinainen jäsen: Taru Luojola, taru.luojola(a)osuuskumma.fi
Varajäsen: Petri Jokinen, petri.jokinen(a)iki.fi

Tampereen Ateria Liikelaitoksen johtokunta
Varsinainen jäsen: Atte Tahvola, atte.tahvola(a)gmail.com
Varajäsen: Tuila Jaatinen, tuilajaatinen@hotmail.com

Tampereen Tilakeskus Liikelaitoksen johtokunta
Varsinainen jäsen: Veikko Pajunen, veikko.johannespajunen(a)gmail.com
Varajäsen: Maire Martikainen, mairemartikainen(a)saunalahti.fi

Tampereen Vesi Liikelaitoksen johtokunta
Puheenjohtaja: Johanna Roihuvuo, johanna.roihuvuo(a)fixel.org
Varajäsen: Sakari Kestinen, kestinen(a)gmail.com

Tampereen kaupungin toimielinten esityslistat ja pöytäkirjat

Tampereen kaupungin neuvottelu- ja toimikunnat, yritykset, säätiöt ja muiden yhteisöjen toimielimet, joihin kaupunki nimeää edustajiaan:

Hallintopalvelukeskuksen neuvottelukunta  Heidi Sissala, heidi.sissala(a)hotmail.com

Kadunnimitoimikunta  Petri Jokinen, petri.jokinen(a)iki.fi

Kaupunkikuvatyöryhmä  Jaakko Stenhäll, jaakko.stenhall(a)gmail.com

Kiinteistötoimitusten uskotut miehet  Petri Jokinen, petri.jokinen(a)iki.fi

Lahjoitus- ja tukirahaston toimikunta  Markku Mattila, markku.mattila(a)utu.fi

Luovan kirjallisen työn palkitsemistoimikunta  Noora Hinkkanen, noora.r.hinkkanen(a)tampere.fi

Teknisen luovuuden palkitsemistoimikunta Markku Mattila, markku.mattila(a)utu.fi

Vammaisneuvosto  Rita Järvinen 
varajäsen Ulla-Maija Mäkinen

Vanhusneuvosto Elina Tuominen, elituo(a)luukku.com

Finnpark Oy:n hallitus (ent. Tampereen Pysäköintitalo Oy) Perttu Pesä, perttu.pesa@tampere.fi

Kiinteistö Oy Opintannerin hallitus  Aksu Piippo, aksu.piippo(a)gmail.com

Pirkan Opiskelija-asunnot Oy Aksu Piippo, aksu.piippo(a)gmail.com

Pirkanmaan Jätehuolto Oy:n hallitus Oras Tynkkynen, oras.tynkkynen(a)iki.fi

Tampereen Messu- ja urheilukeskus Oy Juhana Suoniemi, juhana.suoniemi(a)vihreat.fi

Tampereen Ravirata Vesa Eskola, vesa.eskola(a)uta.fi

Insinöörioppilastalo Oy Emmanuel Eneh, eneh.emmanuel.i(a)student.uta.fi

Pirkanmaan ammattikorkeakoulu Oy Jaakko Mustakallio, jaakko.mustakallio(a)vihreat.fi

Ekokumppanit Oy Jaakko Stenhäll, jaakko.stenhall(a)gmail.com

Oy Runoilijan Tie Maire Martikainen, mairemartikainen(a)saunalahti.fi

YH Länsi Oy Tuila Jaatinen, tuila.jaatinen(a)hotmail.com

Tampereen Sähkölaitos Oy:n hallitus Kirsikka Siik, kirsikka.siik(a)vihreat.fi

Tampereen Särkänniemi Oy:n hallitus  Irene Roivainen

Tampereen vuokra-asunnot Oy:n hallitus Johanna Roihuvuo, johanna.roihuvuo(a)uta.fi

Tampereen Kotilinnasäätiön hallitus Maire Martikainen, mairemartikainen(a)saunalahti.fi

Tampere-talo Oy:n hallitus Maija Kajan, maija.kajan(a)tampere.fi

Tampereen Palvelukiinteistöt Oy Tuure Pitkänen, tuure.pitkanen(a)vihreat.fi

Tampereen Työvalmennussäätiö Syke Petri Siuro, petri.siuro(a)gmail.com

Sosiaalinen yritys Sarka Oy Katri Pihlaja, katri.pihjala(a)tampere.fi

TAO-Kiinteistöt Oy Emilia Olkanen, emilia.olkanen(a)vihreat.fi

Tiederahaston toimikunta Pertti Järvinen, pj(a)cs.uta.fi

Vuokratalosäätiön hallitus (samalla Vilusen Rinne oy:n hallitus) Otto Auranen, otto.auranen(a)gmail.com

Tampereen Musiikkiopiston säätiö Anneli Ranta, anneli(a)anneliranta.net

Tampereen konservatoriotalon säätiö Anneli Ranta, anneli(a)anneliranta.net

Pispalan sottiisi Jussi Kareinen, jussi.kareinen(a)hotmail.com

Tampereen ammattikorkeakoulu Oy:n hallitus Mari Palviainen, mari.palviainen(a)elisanet.fi

Pirkanmaan sairaanhoitopiirin valtuusto  Maija Kajan, maija.kajan(a)tampere.fi, varajäsen Emmanuel Eneh

Pirkanmaan pelastustoimen neuvottelukunta Jaakko Stenhäll, jaakko.stenhall(a)vihreat.fi

Pirkanmaan koulutuskonsernikuntayhtymän (PIRKO) hallitus

Raittius- ja päihdeasiain neuvottelukunta Maria Taipaleenmäki, m.taipaleenmaki(a)gmail.com

Tampereen ammattiopiston ammatilliset neuvottelukunnat Katri Pihlaja, katri.pihjala(a)tampere.fi

Tampereen ammattiopiston näyttötoimikunta Juuso Kiiskinen, kiiskinen.juuso(a)hotmail.com

Taloushallinnon palvelukeskuksen neuvottelukunta Jaakko Mustakallio, jaakko.mustakallio(a)vihreat.fi

Tampereen opiskelija-asuntosäätiön (TOAS) hallitus Sonja Myllymäki, sonja.myllymaki(a)vihreat.fi

Tampereen elokuvajuhlien hallitus Liina Härkönen, liina.harkonen@uta.fi

Tampereen teatterikesän hallitus Juhana Suoniemi, juhana.suoniemi(a)vihreat.fi

Teatteri 2000:n hallitus Aksu Piippo, aksu.piippo(a)gmail.com

Tampereen käräjäoikeuden lautamiehet 

Karo Tammisto, karo.tammisto(a)vihreat.fi
Emmanuel Eneh, eneh.emmanuel.i(a)student.uta.fi
Eeva-Liisa Hakala, eeva.liisa.hakala(a)hotmail.com
Elina Tuominen, elituo(a)luukku.com

Sisä-Suomen poliisiasian neuvottelukunta
Pertti Järvinen, pj(a)cs.uta.fi
varajäsen Sonja Myllymäki, sonja.myllymaki(a)vihreat.fi
Kutsuntalautakunta
varajäsenet: Pertti Järvinen, pj(a)cs.uta.fi
Mikko Murtonen, mikko.murtonen(a)mediagallery.fi

Tampereen kaupungin toimielinten esityslistat ja pöytäkirjat

Pirkanmaan Osuuskaupan Edustajisto

  • Huikuri Sanna: sanna.huikuri(a)vihreat.fi
  • Jaatinen Tuila: tuila.jaatinen(a)vihreat.fi
  • Kajan Maija: maija.kajan(a)tampere.fi