Lautakunnat

Sosiaali- ja terveyslautakunta

  • Väinö Friman (vaino.friman(a)gmail.com)
  • Amu Urhonen (amu.urhonen(a)vihreat.fi)
  • Petri Siuro (petri.siuro(a)gmail.com)

varalla

  • Alisa Sankala (alisa.sankala(a)outlook.com)
  • Perttu Jussila (perttu.jussila(a)keilailu.com)
  • Henri Backman (hm_backman(a)hotmail.com)

Sosiaali- ja terveyslautakunnan jaosto

  • Petri Siuro (petri.siuro(a)gmail.com)
  • Henri Backman (hm_backman(a)hotmail.com)

varalla

  • Väinö Friman (vaino.friman(a)gmail.com)
  • Erik Lyden (erik.lyden(a)gmail.com)

Sivistys- ja kulttuurilautakunta (varapj. vihreät)

  • Matti Helimo (helimo(a)hotmail.com)
  • Hanna Salo (hannasalo(a)hotmail.com)

varalla

  • Ville Tynkkynen (villetynkkynen(a)hotmail.com)
  • Sanna Saarikangas (sanna.saarikangas(a)gmail.com)

Elinvoima- ja osaamislautakunta

  • Vesa Eskola (vesa.eskola(a)uta.fi)
  • Johanna Roihuvuo (johanna.roihuvuo(a)fixel.org)

varalla

  • Alisa Sankala (alisa.sankala(a)outlook.com)
  • Markus Klöf (markus.vihreat(a)gmail.com)
  • puheenjohtajan varahenkilö: Atte Tahvola (atte.tahvola(a)gmail.com)

Kiinteistö- ja asumislautakunta

  • Erik Lydén (erik.lyden(a)gmail.com)
  • Sonja Harmaala (sonja.harmaala(a)vihreat.fi)

varalla:

  • Hannele Piitulainen (hannele.piitulainen(a)gmail.com)
  • Ville Tynkkynen (villetynkkynen(a)hotmail.com)
  • puheenjohtajan varahenkilö Miisa Karjalainen (miisa.karjalainen(a)gmail.com)

Yhdyskuntalautakunta

  • Juhana Suoniemi (juhana.suoniemi(a)gmail.com)
  • Natalia Rincon (natalia.renee(a)gmail.com)
  • Katja Nisumaa-Saarela (katja.nisumaasaarela(a)gmail.com)

varalla

  • Sonja Harmaala (sonja.harmaala(a)vihreat.fi)
  • Erik Lydén (erik.lyden(a)gmail.com)
  • Amu Urhonen (amu.urhonen(a)vihreat.fi)

Ympäristö- ja rakennusjaosto

  • Erik Lyden (erik.lyden(a)gmail.com)
  • Katja Nisumaa-Saarela (katja.nisumaasaarela(a)gmail.com)

varalla

  • Natalia Rincon (natalia.renee(a)gmail.com)
  • Juhana Suoniemi (juhana.suoniemi(a)gmail.com)

Alueellinen ympäristöterveydenhuollon jaosto

  • Natalia Rincon (nataliarenee(a)gmail.com)

varalla

  • Alisa Sankala (alisa.sankala(a)outlook.com)

Jätehuoltolautakunta

  • Miisa Karjalainen (miisa.karjalainen(a)gmail.com)

varalla

  • Raine Kallio (kalliorainen(a)gmail.com)

Joukkoliikennelautakunta (varapj. vihreät)

  • Kirsikka Siik (kirsikka.siik(a)gmail.com

varalla

  • Atte Tahvola (atte.tahvola(a)gmail.com)

Keskusvaalilautakunta

  • Pauli Borodulin (pauli(a)borodulin.fi)

varalla

  • Eija Savolainen

Tarkastuslautakunta

  • Ilkka Veiström (ilkka.veistrom(a)vihreat.fi)
  • Maarit Takala (maarit(a)sainio.com)

varalla

  • Saila Joutsio (saila.joutsio(a)gmail.com)
  • Marko Ulvila (marko.ulvila(a)iki.fi

Valtuuston vaalilautakunta

  • Maija Kajan
  • Oras Tynkkynen