Lautakunnat

Lasten ja nuorten palvelujen lautakunta
Jäsen: Vesa Eskola, vesa.eskola(a)uta.fi
Varajäsen: Hanna-Kaisa Heilimo, hannakaisa.heilimo(a)gmail.com
Varajäsen: Jama Jama, jama.jama(a)luukku.com

Ikäihmisten palvelujen lautakunta
Varapuheenjohtaja: Petri Siuro, petri.siuro(a)gmail.com
Varajäsen: Olga Haapa-aho, olga.haapa-aho(a)vino.fi

Joukkoliikennelautakunta
Jäsen: Emilia Olkanen, emilia.olkanen(a)vihreat.fi
varajäsen: Jaakko Stenhäll, jaakko.stenhall(a)gmail.com

Terveyttä ja toimintakykyä edistävien palvelujen lautakunta
Jäsen: Olga Haapa-aho, olga.haapa-aho(a)vino.fi
Varajäsen: Väinö Friman, vaino.friman(a)gmail.com
Varajäsen: Amu Urhonen, amu.urhonen(a)kolumbus.fi

Terveyttä ja toimintakykyä edistävien palvelujen lautakunnan jaosto
Jäsen: Väinö Friman, vaino.friman(a)gmail.com
Varajäsen: Amu Urhonen, amu.urhonen(a)kolumbus.fi

Osaamis- ja elinkeinolautakunta
Jäsen: Amu Urhonen, amu.urhonen(a)kolumbus.fi
Varajäsen: Jama Jama, jama.jama(a)luukku.com

Sivistys- ja elämänlaatupalvelujen lautakunta
Jäsen: Juhana Suoniemi, juhana.suoniemi(a)vihreat.fi
Varajäsen: Emilia Olkanen, emilia.olkanen(a)vihreat.fi
Varajäsen: Olga Haapa-aho, olga.haapa-aho(a)vino.fi

Yhdyskuntalautakunta
Varapuheenjohtaja: Jaakko Stenhäll, jaakko.stenhall(a)gmail.com
Varajäsen: Emilia Olkanen, emilia.olkanen(a)vihreat.fi
Varajäsen: Vesa Eskola, vesa.eskola(a)uta.fi

Yhdyskuntalautakunta jätehuoltojaosto
Jäsen: Emilia Olkanen, emilia.olkanen(a)vihreat.fi
Varajäsen: Hanna-Kaisa Heilimo hannakaisa.heilimo(a)gmail.com

Yhdyskuntalautakunnan ympäristö- ja rakennusjaosto
Jäsen: Emilia Olkanen, emilia.olkanen(a)vihreat.fi
Varajäsen: Jaakko Stenhäll, jaakko.stenhall(a)gmail.com

TarkastuslautakuntaJäsen: Aksu Piippo, aksu.piippo(a)gmail.com
Jäsen:Marja Tähtinen, mtahtinen(a)netti.fi
Varajäsen: Ulla-Maija Mäkeläinen, ummakelainen(a)gmail.com
Varajäsen: Tuure Pitkänen, tuure.pitkanen(a)gmail.com

Keskusvaalilautakunta
Pauli Borodulin, pauli(a)brodulin.fi